sobota 27. srpna 2011

Proč webový portál EduRibbon vlastně vznikl?

Představte si, že jste učitel (pokud jím tedy opravdu nejste). Učíte ve škole, která nakoupila několik interaktivních tabulí. A protože ceny tabulí jsou velice různorodé, nakoupila škola tabule různých značek... podle toho, jaké byly právě finance. Ke každé tabuli je dodáván proprietární software pro přípravu interaktivních výukových podkladů. Kvalita softwaru značně kolísá a dá se říci, že s cenou tabule tvoří přímou úměrnost. Licenční podmínky dodaného softwaru umožňují přípravu materiálů pouze ve spolupráci s příslušným hardwarem, takže pro různé tabule připravujete podklady v různých programech, které se musíte naučit využívat, instalujete různé prohlížeče (viewery), abyste mohli využít vytvořené materiály i na tabuli jiné značky a přenášíte si svou práci z jedné tabule na druhou.

Mimo interaktivní tabuli využíváte také další moderní výukovou metodu - e-learning. Publikujete v něm různé připravené výukové materiály, ze kterých mohou žáci čerpat při domácí přípravě. Možná, že Váš e-learning je natolik snadný, že v něm zvládnete vytvářet interaktivní on-line testy, řešené příklady, hypertextově propojené učební texty, vkládat videa, apod. (ano, mluvím o EduBase 2 :-) anebo e-learningový systém využíváte spíše jako rozcestník k různým wordovským a PDF dokumentům, protože tvorba učebních materiálů je natolik komplikovaná, že ji drtivá většina normálních učitelů nezvládne (ano, mluvím o Moodle :-).

Ke komunikaci se svými žáky - jako správný "cool" učitel - využíváte sociální sítě (FaceBook, Google+) nebo třeba blogujete (Blogger, apod.) a diskutujete na fórech (PHP BB, apod.).

A právě pro Vás vznikl webový portál EduRibbon.cz, který Vám nabízí možnost:

  • jednoduše vytvořit interaktivní výukový snímek (a využít ho bez ohledu na značku tabule),
  • mít ho díky webovému úložišti kdykoliv a kdekoliv dostupný (odpadá problém s přenosem dat),
  • sdílet vytvořené materiály s ostatními učiteli (inspirace se někdy hodí),
  • propojit interaktivitu s různými sociálními sítěmi a službami (zadejte interaktivní úkol třeba na Bloggeru),
  • vkládat interaktivní snímky do učebního textu připraveného ve Vašem e-learningovém systému (oživte nudné texty interaktivními úlohami).

A to vše bez nutnosti:

  • instalovat další software, což zabere Váš čas i místo na disku,
  • spravovat a udržovat aplikaci,
  • platit (základní verze služby je zdarma, postupně přibudou i některé volitelné placené části.)

EduRibbon tedy umožňuje vytvářet a sdílet inetraktivní snímky, propojit jimi několik různých systémů (sociální sítě, e-learning, blogy) a zapojit je tak do výuky. A protože jsme na globálním trhu nic podobného nenašli, vznikl webový portál EduRibbon.cz.

Modernímu vyučování zdar a "cool" učitelům obzvláště :-)
Hana

Žádné komentáře:

Okomentovat